Harmonické konstelace

Světlo a tma

 

individuální harmonická konstelace, únor 2015

Erik má pocit, že se snaží všechno dělat správně, ale jako by se ho pořád něco snažilo svést na stranu temnoty. Na situaci se chce podívat v individuální harmonické konstelaci.

Po rozhovoru stavíme do konstelace "Světlo", "Tmu", "Erika", "Něco" a "Terapeuty". "Něco" je to, co se snaží Erika odvést na stranu "Tmy", ať už je to cokoli. "Terapeuti" jsou lidé, kteří by mu měli pomoct a poradit, ale Erik má pocit, že  ve skutečnosti taky neví všechno, a vadí mu to.

Začínám tím, že se stavím do role "Něčeho". Připadám si jako něco umělého - jako počítačová hra nebo televizní seriál. Něco, v čem je nějaký systém, kterým se musí projít od začátku do konce. Jsem nervózní z toho, že už chci hrát nebo se dívat, a chci dojít až na konec a vidět, že to dobře dopadlo. Energeticky mě to vede blíž ke "Tmě", jdu k ní.

"Erik" by chtěl jít ke "Světlu", které stojí trochu stranou od ostatních. Ale má pocit, že napřed musí nějak vyřešit "Tmu", něco s ní udělat, aby na něj nemohla působit. Zajímá ho i "Něco", které je vedle "Tmy".

"Terapeuti" jsou na cestě ke "Světlu", ale ne úplně u něj. Uvědomují si, že to tak je a že "Erik" jde za nimi stejnou cestou, jakou jdou oni.

"Světlo" se dívá úplně na všechny postavy s láskou. Má rádo všechno a všechny, i "Tmu" : )

Stavím se znova do role "Něčeho". Postupně se v něm mění energie, částečně se vyjasňuje. Pak má "Něco" pocit, že by mělo jít někam jinam, a odchází.

"Erik" teď jde ke "Světlu" a zastavuje se až u něj. Vnímá jen "Světlo", nic jiného mu nepřijde zajímavé. Vnímá, jak "Světlo" září, a je mu moc příjemně.

Nakonec se postaví před "Světlo", tak, že to stojí za ním. Z jeho pohledu a s jeho podporou za zády se dívá na všechny postavy. Na všechny se teď dívá s láskou. S láskou se dívá i na "Terapeuty", které na svojí cestě potkal. A s láskou se dívá i na "Tmu", která je zábavná.

"Tma" jde teď k nim a zastavuje se kousek od nich. Říká si: "Já až tam nemůžu, ale já si tu počkám. Jestli tam zůstane u toho "Světla", nebo se mu bude někdy chtít zas ke mě. Když jo, tak mu tu připravím spoustu krásných situací na rozlišování mezi dobrem a zlem, úplně zamotaných, aby měl co řešit, a budeme si spolu zase hrát : )"

*****************************************************************************************************************
Články je možné volně převzít, v nezměněné formě a s uvedením zdroje www.harmonickekonstelace.cz. Ukázky individuálních harmonických konstelací zveřejňuji jen v případě, že s tím klient souhlasí. Jména postav jsou změněna.

Děkuji za sdílení: