Harmonické konstelace

Proč muži v Evropě pracují

prosinec 2013

Jedeme pouští. Já, kamarádka a taxikář. Jsme asi jeden metr pod hladinou Mrtvého moře, kolem je jen písek, nádherný vzduch a úplné prázdno.
A v tom tichu se ozve taxikář: „Víte, já bych se vás chtěl na něco zeptat. Ale bojím se, abyste se neurazily. My se totiž vždycky hádáme s kamarádama v hospodě a já tvrdím, že to není pravda, protože to není možný. Ale nemám koho se zeptat, protože nikoho jinýho z Evropy neznám, jenom vás. Mohl bych se vás zeptat, a když nebudete chtít, tak že byste neodpovídaly? Nevadilo by vám to?“
„No ne, jasně, to se klidně zeptej, nám to vůbec nevadí...“
„No totiž...moji kamarádi tvrdí...a já právě říkám, že to tak určitě není...že ženy v Evropě...no…“
(náš smích)
“No??“
„No prostě...že žena v Evropě, když se vdá, tak že jí její manžel nutí, aby pracovala! Je to pravda?“
Smějeme se: „No ne, to je jinak, víš...My prostě se všichni narodíme, jsme děti, pak nás něco baví, to děláme, a pak když jsme dospělí, tak začneme pracovat. A když si nějaká žena a muž jsou sympatický, tak pak žijou spolu. Ale to s tou prací jako nijak nesouvisí. Tak normálně oba pracujou dál. Nás nikdo pracovat nenutí, jen to tak je…“
„No jo. Jenže já to nechápu. Já miluju mojí ženu. Je krásná a máme spolu čtyři děti. Mám jí strašně rád. A ona mě taky. A když se jdeme v neděli projít třeba po tržišti, tak jí se líbí náramek a já vím, že bude ráda, když jí ho koupím. Tak jí ho koupím a ona je šťastná. A já jsem šťastnej, protože je šťastná ona. A proto pracuju, abych to mohl pro ní dělat. To je přece normální.
Někdy musím jet třeba na dva dny někam daleko, ale ona ví, že to dělám pro ní, a je šťastná a vítá mě, když se vrátím.
A všichni mí kamarádi to mají úplně stejně. Taky milují svoje ženy a taky pracují, aby jejich ženy byly šťastné, a jejich ženy milují je. A když by někdo z mých kamarádů zjistil, že já se o mojí ženu nestarám a ona musí pracovat, tak to by bylo hrozný. Přestali by se mnou mluvit, normálně by si v hospodě odsedli jinam a dělali by, že neexistuju.
No a já teda rozumím tomu, že vy, ženy, v Evropě pracujete. Protože potřebujete nějaké věci a na ně potřebujete peníze, a proto musíte pracovat. To chápu.
Ale co nechápu je, proč teda v Evropě pracují muži, když ženy pracují?
Když nepracují proto, abyste vy byly šťastné? Jaký můžou mít jiný důvod pracovat?“
Je ticho a už se tak nesmějeme…
„No…to my vlastně nevíme.“
„No, to je fakt, nevíme.“ „No…oni vlastně pracují jenom tak, to nemá žádnej smysl...“
„No a pak teda…víš, oni jako soutěží mezi sebou, kdo v tom je lepší...“
„Aha…a když se k vám u vás muži chovaj tak divně...tak nechcete se teda přestěhovat sem..?“

*****************************************************************************************************************
Články je možné volně převzít, v nezměněné formě a s uvedením zdroje www.harmonickekonstelace.cz. Ukázky individuálních harmonických konstelací zveřejňuji jen v případě, že s tím klient souhlasí. Jména postav jsou změněna.

 

Děkuji za sdílení: