Harmonické konstelace

Partnerský trojúhelník

 

individuální harmonická konstelace, březen 2015

Alex se delší dobu nemůže rozhodnout, se kterou ze dvou žen začít vztah. Pavlu zná dlouho a má jí moc rád. Cítí, že jí chce a musí pomáhat, chránit jí, že s ní má být celý život. Na jejím chování je ale něco, co jejich vztah nějak blokuje. Leilu moc nezná, je krásná a Alex je v její přítomnosti šťastný, stejně jako ona s ním. Říká ale, že s ním nechce mít vztah. Zdánlivě neřešitelná situace : )

Alex se touto situací už několik let velmi trápí. Především mu připadá, že nemá žádné východisko. Podle vlastních slov totiž vidí, po všech úvahách, jako asi jediné možné řešení žít s oběma ženami najednou. Doufá, že s tím jednou budou souhlasit. Jinak vůbec neví. Tak moc cítí, že ani o jednu z těchto žen nedokáže přijít, obě má rád. To jsou pocity, které vnímá, a upřímně neví, co s tím.

Po úvodním rozhovoru do individuální harmonické konstelace vybírám "Alexe", "Pavlu" a "Leilu". Všichni budou v konstelaci vystupovat a komunikovat na nejhlubší rovině jejich duší.

Dále bude v konstelaci "Uzdravování", to je pocit, který má Alex vůči Pavle, že ji chce chránit a pomáhat jí. A ještě cítím, že sem patří "Osud", "Boží láska", která by nám snad jediná v téhle situaci mohla pomoct, "Trápení" a "Rozdělení".

Na začátku konstelace se "Alex" na situaci ani nechce dívat, ale pak se otáčí a dívá se. "Leila" má naopak pocit, že nakukuje někam, kam nepatří, a otáčí se proto trochu stranou.

"Pavla" a "Uzdravování" stojí vedle sebe. K nim přichází "Rozdělení". Kousek vedle stojí "Trápení".

"Uzdravování" cítí, že je moc šťastné, když může "Pavle" pomáhat, dělat něco jen tak pro ní. Chtělo by jí obejmout. "Pavla" vnímá od "Uzdravování" pocit něčeho blízkého, známého, příjemného, jako by byla doma. Zároveň jí to ale nějak omezuje.

"Rozdělení" přichází před ně a uklání se jim. Za to, že udělali něco důležitého pro lidi, co museli a chtěli udělat, protože měli tu možnost. A vzdali se přitom toho, být dál spolu.

"Rozdělení" chce, aby tato situace byla vidět. Jako vzor, aby se na ni nezapomnělo, aby byla uznaná a uctěná. Kleká si před "Pavlu" a "Uzdravování" na zem. Dlouho tu dojatě sedí a přemýšlí nad nimi, kdo tito lidé asi byli.

Teď k nim pomalu přichází "Boží láska". "Rozdělení" začíná vnímat lehčí energii a může si stoupnout. Spolu s "Trápením" odchází. Ví, že bylo důležité a správné, aby se uklonilo "Uzdravování" a "Pavle", a teď je čas, aby odešlo.

"Pavla" cítí, že se jí ulevilo, může teď jít dopředu. Pak se otáčí a vrací. Dívá se "Uzdravování" přímo do očí. Až teď ho pořádně vidí a vnímá, předtím vnímala jen jak stojí vedle ní. A "Uzdravování" se dívá na "Pavlu". Jsou jen tak šťastní, že se vidí.

Po chvíli zjišťují, že už se ani jeden z nich na druhého dál dívat nepotřebujePak "Uzdravování" jde dál, kolem "Pavly", kolem "Leily", a jde až k "Alexovi". Zůstane stát vedle něj jako něco, co se k němu vrátilo a patří k němu. "Osud" si prohlíží všechny postavy, a pak jde a postaví se před "Uzdravování". Jako by tím zdůrazňoval, že to je ve skutečnosti to, co je pro "Alexe" skutečně důležité.

"Pavla" jde k "Leile", dívají se přátelsky na sebe. "Leila" cítí, že teď už je správné, když tu je. 

"Pavla" vnímá, že chce a má sílu následovat to, co je v životě důležité. "Leila" vnímá radost a lehkost. Obě by chtěly jít a stoupnout si na místo vedle "Alexe", mají ho rády. "Alex" má rád obě a kteroukoliv z nich by vedle sebe chtěl. Vedle něj je ale jen jedno místo a na něj si nemůžou stoupnout zároveň i "Pavla", i "Leila". A já vůbec nevím, jak v konstelaci pokračovat.. : )

Už chápu Alexovi zvláštní pocity, které popisoval před konstelací. Vybere si radši pocit, že následuje důležité poslání, nebo pocit radosti a štěstí? Má se jednoho z toho vzdát? A čeho, co je "správné"? Jde to?

Naštěstí za "Pavlou" a "Leilou" přichází "Boží láska". Obě ženy se rozestupují a "Alex" ji vidí za nimi. Najednou ví, že chce jít k ní, a všechno ostatní je mu jedno.

Musí ale projít mezi "Pavlou" a "Leilou". Dokáže to? Obě ženy mu mezi sebou vytváří cestu a "Alex" je míjí a prochází mezi nimi. Objímá "Boží lásku" a říká: "Tak tady je teda krásně." Šťastně se usmívá a nemůže se na "Boží lásku" vynadívat. Říká: "Já už vím, ony tu celou dobu byly jenom proto, aby mě sem dovedly. Vždyť ony dokonce obě i vypadají jako Panenka Maria. Pojďte sem za mnou klidně taky, obě, tady je to fakt dobrý."

"Pavla" a "Leila" ale místo toho uzavírají za "Alexem" cestu, otáčí se trochu zády k němu a dívají se na sebe. Jsou šťastné a cítí úlevu: "Hele, tak jsme to všechno udělaly dobře, došel až tam." "Jo, ségra, povedlo se nám to a Alex nesešel nikde z cesty, dovedly jsme ho tam. Tak jak jsme byli všichni předem domluvení. Od toho jsme tu my dvě byly, aby to musel tak dlouho hledat a nakonec najít." : )

Po konstelaci skutečný Alex říká: "Já si vlastně pořád nejsem jistý, jak to dopadne. Ale teď najednou vím, že to bude nějak úplně jednoduché a že se to nějak vyřeší. A je mi najednou úplně dobře."

*****************************************************************************************************************
Články je možné volně převzít, v nezměněné formě a s uvedením zdroje www.harmonickekonstelace.cz. Ukázky individuálních harmonických konstelací zveřejňuji jen v případě, že s tím klient souhlasí. Jména postav jsou změněna.

 

Děkuji za sdílení: