Harmonické konstelace

Nepochopení

individuální harmonická konstelace, září 2018

"Anna" má pocit, že někdy neví, co má dělat. Vnímá, že se jí opakuje situace, kdy s nějakými "Lidmi" chtějí dělat "Něco jednoduchého". Třeba jet někam na výlet. Domluví se, jak to udělat. Třeba kdy a kam pojedou. Vypadá to, že je všechno jednoduché a jasné.

Pak se vždycky objeví nějaká "Komplikace". Třeba se řeší, kterým autobusem je nejlepší jet, co kdo má nebo nemá mít s sebou nebo jaké bude počasí. "Anna" tomu nějak nerozumí, má pocit "Nepochopení". Cítí, že má najednou méně "Energie". Zatímco "Lidé" tu "Komplikaci" řeší, ona se cítí sama a čeká. Má "Pocit, že si to potřebuje rozmyslet". Během čekání jí není dobře, radši by chtěla, aby se všechno nějak vyřešilo hned.

Neví, proč to tak je, proč taky s "Lidmi" neřeší "Komplikaci". Chtěla by, ale nějak neví, jak.

Na to, co se děje, se podíváme v individuální harmonické konstelaci.

Na začátku harmonické konstelace má "Anna" za sebou svojí "Energii", která jí podporuje. Před ní jsou "Lidé" a "Něco jednoduchého". "Anna" se cítí dobře. Má pocit, že ví, jak co má být, všechno je jasné. "Lidé" se cítí také dobře. Všechny zajímá "Něco jednoduchého". Něco od něj očekávají a těší se.

"Komplikace", která stála kousek stranou, teď jde k "Lidem". "Lidé" se dívají na ní. Cítí, že to je něco, co mají řešit, a proto to dělají.

Vnímají, že "Anna" zatím jen tak stojí vedle. Nechápou, proč s nimi také neřeší "Komplikaci". "Nepochopení", které také stálo kousek stranou, přichází blíž.

"Anna" se dívá na "Něco jednoduchého". Zajímá jí jen to. Nechápe, proč se "Lidé" najednou věnují "Komplikaci", a ne "Něčemu jednoduchému".

"Nepochopení" jde blíž k "Anně". "Energie" od ní odchází. "Anna" se cítí unavená.

Najednou chce "Nepochopení" vyjasnit, co se děje. Říká, že "Lidé" nechápou to, že to je jednoduché. A "Anna" nechápe to, že to je složité.

"Anna" si teď uvědomuje, že ona dělá věci v dobrém slova smyslu jednoduše. Vlastně nejde o to, že by nechtěla s "Lidmi" řešit "Komplikaci". Ale ona žádnou "Komplikaci" nevnímá.

Třeba když chce jet na výlet, tak jde jednoduše na nějaký autobus a jede. A ví, že zrovna nějaký autobus asi pojede.  A kdyby zrovna nejel, tak jednoduše počká na další. Nebo se i třeba podívá předem, ale nijak to neřeší. A vůbec nechápe, co je na tom tak složitého.

"Nepochopení" vysvětluje, proč to tak je. Říká, že jemná energie, jemné vibrace, působí jinak.

"Lidé" mají těžší energii, a proto vnímají "Komplikaci" a řeší jí. Je to pro ně přirozené. A nechápou, že "Anna" jí neřeší.

A "Anna" má jemnější energii, a proto "Komplikaci" nijak nevnímá. A proto ani nechápe, proč "Lidé" jednoduše nedělají "Něco jednoduchého".

"Anna" se necítí dobře během čekání na řešení "Komplikace". Protože správně cítí, že se "Komplikace" nemusí řešit, že se tím jen ztrácí čas.

A má "Pocit, že si to potřebuje rozmyslet", vždycky když "Lidé" něco změní a není to v souladu s tím, co je správné a nejjednodušší. Protože se vždycky potřebuje znova naladit na nový nejjednodušší způsob, jak dělat "Něco jednoduchého". Nemá na to ale čas. Zatímco "Lidé" takové informace nevnímají a jen tak něco dělají. Takže nic takového nepotřebují.

Příčina je ale v tom, že "Anna" ve skutečnosti správně vnímá, co se má dělat. A neděje se to. Není to tím, že by to správně vnímali "Lidé", a "Anna" něco jen tak nedělala. 

Nejjednoduší by vlastně pro všechny bylo, kdyby Lidé" dělali "Něco jednoduchého" tak, jak to vnímá "Anna". A ne naopak. Protože "Anna" to cítí správně. Bylo by to nejrychlejší.

"Anna" to teď ví. Myslela si, že se má nějak snažit vnímat a řešit "Komplikaci", stejně jako "Lidé". A teď si uvědomuje, že je to jinak. Že vnímá věci správně, jen je tu "Nepochopení".

Do harmonické konstelace teď ještě máme doplnit roli "Vnitřní hlas". "Anna" si teď uvědomuje, že je správné, co jí říká, že ho má víc vnímat.

"Nepochopení" ještě chce říct "Anně", jak má možnosti. Už to, že teď situaci rozumí, je dobré. Ví, co je správné a co má dělat. Ať už jí to vnější podmínky umožní, nebo ne.

A může to třeba "Lidem" zkusit vysvětlit. I když to asi nepochopí. Ale může jim třeba navrhnout, aby jednou zkusili dělat něco podle ní. A vnímali, jak to dopadne. A když zjistí, že je to pro ně lepší, tak i když nebudou vědět, jak je to možné, když se neřešila "Komplikace", tak to tak můžou příště zkusit znova.

A v situaci, kdy "Lidé" chtějí řešit "Komplikaci", jim může říct, že ona si to potřebuje napřed rozmyslet. A znova se v klidu naladit na to, co je nejlepší dělat. Protože to je to nejlepší, co v takové situaci může udělat.

K "Anně" se vrací její "Energie, je za ní a podporuje jí. Stejně jako "Vnitřní hlas" a "Pocit, že si to potřebuju rozmyslet".

"Anna" se dívá na "Lidi" a "Něco jednoduchého". Vnímá pocit úlevy. Je moc ráda, že teď ví, co se ve skutečnosti děje : ) A je zvědavá, jak se to teď projeví.

*****************************************************************************************************************
Články je možné volně převzít, v nezměněné formě a s uvedením zdroje www.harmonickekonstelace.cz. Ukázky individuálních harmonických konstelací zveřejňuji jen v případě, že s tím klient souhlasí. Jména postav jsou změněna.

Děkuji za sdílení: