Harmonické konstelace

Zlaté pravidlo

 

srpen 2015

Jedna z možností, co dělat v jakékoliv neřešitelné situaci : ) A zároveň přístup, který zjednodušuje život.. vede k tomu, aby se nám jednoduše plnila přání.. Trochu tajemné, ale velmi fungující Zlaté pravidlo : )

Někdy se můžeme dostat do situace, která je tak komplikovaná, že nevíme, jak dál. Nebo si něco přejeme a stále se nám to nedaří. Co pak můžeme dělat?

Jednou z možností je samozřejmě individuální harmonická konstelace : ) To ale není to, o čem teď chci psát.

Jiná možnost, která funguje, i když nic jiného nefunguje, je jednat podle Zlatého pravidla.

Protože k němu jednou dojde asi každý, kdo je na duchovní cestě, jsou různé verze jeho formulace. Kdo se k němu dostal přes vlastní jedinečný zážitek nějaké neřešitelné situace, vnímá, co to je, i beze slov. Jde zformulovat asi následujícími slovy:

Zlaté pravidlo
 snažit se jít za svým záměrem po malých kouscích a s láskou při tom pozorovat, co se děje    

Znamená to zformulovat si, co je záměr. Co je vlastně ve skutečnosti to, co chceme. Skutečná kvalita toho, proč něco chceme. Co by bylo úplně ideální, kdybychom nevnímali žádné limity. Tak, jak je to v souladu s nejvyšším dobrem. O tento záměr poprosit.

Pak se můžeme snažit za tímto záměrem jít. Po malinkých krůčcích. Udělat několik malých věcí, o kterých si myslíme, že jsou s ním v souladu. A jen tak sledovat, co se děje. Jestli se "náhodou" stane něco malého, co je s naším záměrem také v souladu, a mít z toho radost.

Snažit se a zároveň nechat volný prostor tomu, co přichází. Nesnažit se něco dělat, ale jen se otevřít tomu, aby změna mohla přijít. Pokud je to v souladu s Boží láskou.

Například můžeme být velmi nespokojení s něčím ve vztahu k partnerovi. Už nevíme, co s tím. Můžeme to začít jen s láskou pozorovat. Třeba si všimneme, že se chová malinko jinak, než jsme si mysleli. Nebo nás napadne zeptat se ho na něco, co s tím souvisí. Nebo on řekne něco, co jsme nevěděli. A za nějakou dobu zjistíme, že je něco vlastně jinak.

Když něco chceme, můžeme za tím samozřejmě jednoduše jít. A naše přání se nám může splnit.

Když jdeme za svým záměrem podle Zlatého pravidla, je to trochu jiné. Jdeme za tím, co je skutečná kvalita našeho přání. Někdy nás to může vést k tomu, přání ještě přeformulovat.

Pomáhají nám různé náhody a my víme, že jdeme správně. Vnímáme, že nás Univerzum v našem přání vede a pomáhá nám. Naše přání k nám také může přijít úplně jiným způsobem, než jaký bychom čekali, nějak, jak nás to předtím vůbec nenapadlo.

Napřed se přizpůsobí i naše mezilidské vztahy, sociální okolí, podmínky, takže ke svému záměru nakonec dojdeme v klidu a harmonicky. 

Když nám v našem záměru něco jakoby nepřeje, je Zlaté pravidlo zvlášť důležité. Znamená to totiž, že kdykoli si své přání přejeme intenzivněji, zesiluje se tím i síla, která působí proti němu. Nějaký podvědomý vzorec chování. Proč vlastně naše přání tolik chceme? Co by se stalo, kdyby se nesplnilo? My ale v klidu, s láskou a po malých kouscích tyto síly harmonizujeme. To je efektivnější, než snažit se vyhrát.

Například náš partner může dělat něco, co nám vadí, protože toto chování zdědil po prapředkovi ze své rodiny. Čím víc mu  to  budeme  říkat, tím  víc  bude tohoto prapředka  podvědomě bránit  a  tím  víc  bude jeho chování opakovat. I když vědomě třeba nechce. Pokud naopak jeho chování budeme trochu s láskou pozorovat, i když mu nerozumíme, bude to vnímáno jako uznání jeho prapředka. A tlak, který partnerovo chování způsoboval, se může zmírňovat.

Ješte jiná formulace Zlatého pravidla je poprosit o upgrade v určité oblasti. Jako když se upgraduje počítačový program. A otevřít se tomu, aby změna přišla, pokud je to v souladu s Boží láskou, v tu dobu a v té formě, jak je to v souladu s Boží láskou. A pak už nic nedělat a počkat, až proběhne upgrade : )

A ještě jiný způsob, jak říct totéž, je, že pokud si něco přejeme skutečně ze srdce, splní se to. Tak se totiž nevytváří  ani to, že bychom něco "chtěli", ani nic, co by bylo proti našemu přání. Takže to se pak jednoduše splní. To je tajemství toho, jak si "přát skutečně ze srdce" : )

*****************************************************************************************************************
Články je možné volně převzít, v nezměněné formě a s uvedením zdroje www.harmonickekonstelace.cz. Ukázky individuálních harmonických konstelací zveřejňuji jen v případě, že s tím klient souhlasí. Jména postav jsou změněna.

 

Děkuji za sdílení: