Harmonické konstelace

Sluníčko

 

individuální harmonická konstelace, duben 2016

Někdy může být něco ve skutečnosti úplně jinak, než jak to vypadá na první pohled. A někdy zdánlivě jednoduchá situace může mít větší význam než se zdá.. : )

"Katka" by ráda věděla, co si myslet o jejím kamarádovi "Honzovi". Chová se k ní poslední dobou nějak moc hezky a je jim spolu dobře. Vypadá to, že o ní má zájem. Nedávno ale potkali "Ivetu", kterou má Katka jinak docela ráda. Usmívala se na Honzu, a Katku vůbec nevnímali. Honza pak Katce vysvětlil, že měl nedávno dobrou náladu, protože bylo hezké počasí, a tak Ivetě nakreslil "Sluníčko".

Katka nechápe, "Co se děje" a co teda Honza chce. A neví, co má dělat. Má pocit, že to možná nebylo nijak důležité a měla by to jen tak nechat být, že se časem všechno ukáže. Ale stejně by chtěla vědět, co Honza chce. A ráda by se na situaci podívala v individuální harmonické konstelaci.

V úplně jednoduché harmonické konstelaci budou uvedené postavy: "Katka", "Honza", "Iveta", "Sluníčko" a "Co se děje".

"Katka" a "Honza" jsou spolu, stojí vedle sebe. "Honzu" ale nejvíc zajímá "Iveta", která je kousek od nich. "Co se děje" stojí dál od nich, až úplně u kraje. Vedle "Honzy" je "Sluníčko".

Napřed se dívám, "Co se děje". Stavím se do této role. Vnímám, že jde o něco z minulosti. Nějaké vzpomínky, snad docela hezké, nebo tak vypadají aspoň teď s odstupem.

"Honza" a "Iveta" se dívají jeden na druhého.

Najednou jde  "Sluníčko" pomalu od  "Honzy"  k  "Ivetě" .

"Co se děje " vnímá pocit úlevy. Jako by něco z minulosti zůstalo nevyřešené, a teď to mohlo být vyjasněno a zapomenuto. Jako by v tom byla nějaká omluva a odpuštění. "Co se děje" stálo na kraji, a teď může úplně odejít.

"Iveta" děkuje "Honzovi". Je ráda a ví, že teď může také odejít. Odchází za "Co se děje". "Sluníčko" jde kousek s ní, vyprovodit jí.

Pak se "Honza" dívá na "Katku". Teď ho zajímá jen ona.

A "Katka" se spokojeně a s úctou dívá na "Honzu". Protože pochopila, co se dělo.

"Sluníčko" se vrací a zůstává s nimi.

*****************************************************************************************************************
Články je možné volně převzít, v nezměněné formě a s uvedením zdroje www.harmonickekonstelace.cz. Ukázky individuálních harmonických konstelací zveřejňuji jen v případě, že s tím klient souhlasí. Jména postav jsou změněna.

 

Děkuji za sdílení: