Harmonické konstelace

Jak mít energii a nevnímat únavu

 

individuální harmonická konstelace, leden 2016

Pavel by chtěl mít víc energie. Cítí se unavený a přepracovaný : )

Při podrobnějším rozhovoru se dozvídám, že "Pavel" by chtěl mít dostatek "Energie". Vnímá neustálou "Únavu". Její příčinou může být nedostatek "Spánku". Spát ale nemá čas, protože se musí věnovat "Práci". A taky by chtěl mít samozřejmě někdy nějaké "Volno", aby si užil život. Cítí "Zodpovědnost" za to, aby všechno stihnul a aby si vše zorganizoval tak, aby měl dost energie, ale neví jak. Možná, že je to i vliv jeho "Rodiny" nebo nějakého "Předka".

Na situaci se proto podíváme v individuální harmonické konstelaci.

Na "Pavla" se věší "Únava". "Pavel" se snaží ji nevnímat a věnovat se "Práci", "Volnu", "Zodpovědnosti" i "Spánku", které jsou všude kolem něj, ale moc mu to nejde.

Vedle "Práce" stojí "Rodina" a za nimi "Předek". "Předek" vnímá jenom přítomný okamžik a snaží se dělat všechno pro to, aby přežil. Když je zima, je potřeba se někam schovat. Když je někde nějaké jídlo, je potřeba ho sníst. Na nic víc už nemá energii. Uvědomuje si, že teď je jiná doba, zdraví a odchází.

"Rodina" si teď uvědomuje, že může vůči "Práci" zaujmout nějaký svůj názor. Doteď jí připadalo samozřejmé, že se pořád pracuje. Teď ji začíná zajímat, jaké jsou vlastně možnosti, jak by to mohlo být i jinak. Pozoruje "Práci" a prohlíží si ji.

"Práce" jde ke "Spánku". Zjišťuje, že mezi nimi je nějaká zvláštní uměle vytvořená zeď, která je odděluje. Co to je? Dochází mi, že v přírodě je to přece tak, že nejsou oddělené "Práce" a "Spánek". Třeba každá kočka chvíli běhá a chvíli spí. I pro lidi je příjemné jít si během dne třeba po obědě lehnout. Jenže my jsme si uměle vytvořili hranici mezi dnem, kdy se pracuje, a nocí, kdy se spí. A v práci se snažíme myslet jenom vědomě, a sny a podvědomí vnímáme jen ve spánku. Zeď se pomalu rozpouští a "Práce" a "Spánek" můžou k sobě.

Když jsou "Práce" a "Spánek" spolu, přichází k "Práci" spolu se "Spánkem" i "Energie".

"Energie" cítí, že je vlastně velice jemná a pomalá. Doplňuje se přes dlouhodobé zdroje. Když třeba někdo každý den dostatečně spí.

Když někdo najednou potřebuje energii a třeba jeden den málo spí, nijak se to neprojeví.

Naopak když ale někdo dlouhodobě málo spí, napřed se dlouho nic neděje. Pak je ale energie dlouhodobě vyčerpaná a je zase potřeba dlouho dostatečně spát, než se zase pomalu obnoví. Jeden den spánku nemá vliv na to, aby jí byl zase dostatek.

Proto je iluze to, že když něco stihneme rychle dodělat, ušetřili jsme energii.

Více energie budeme mít, když jsme naladěni na běh života a děláme věci pomaleji. Pak máme dlouhodobě více energie a stihneme toho celkově udělat více. Protože se energie průběžně doplňuje a nevyčerpává se.

A méně energie budeme mít, když jsme ve stresu a děláme věci rychleji. Pak máme dlouhodobě méně energie a zvládneme toho celkově udělat méně. I když se to může projevit až se zpožděním.

"Pavel" jde blíž k "Práci", "Spánku" a "Energii" . "Únava" se zmenšuje a jde za ním.

"Volno" má napřed strach, že když bude spát, nestihne si užít život. Jenže pak si uvědomuje, že když si užívá a nejde kvůli tomu spát, je stejně unavené a nijak moc ho to nebaví. Vidí, že to nějak nemá smysl, a odchází.

"Zodpovědnost" má napřed strach, že když nebude pořád pracovat a půjde jen tak spát, tak něco nebude mít pod kontrolou. Jenže pak si uvědomuje, že když bude mít dost energie, budou její rozhodnutí určitě lepší. A třeba jí napadne nějaká důležitá informace ve spánku. Pak také odchází.

"Práce", "Spánek" a "Energie" jsou spolu a objímají se.

"Pavel" jde až k nim, pozoruje je a cítí se dobře.

"Únava"  jde za ním a stojí vedle něj. Říká mu, že je tu pro něj, aby ho chránila. Kdyby náhodou zase někdy málo odpočíval, bude se na něj věšet a upozorňovat na sebe. A až jí nebude potřebovat, tak odejde.

"Pavel" si ještě chvíli všechny prohlíží a pak všem děkuje.

*****************************************************************************************************************
Články je možné volně převzít, v nezměněné formě a s uvedením zdroje www.harmonickekonstelace.cz. Ukázky individuálních harmonických konstelací zveřejňuji jen v případě, že s tím klient souhlasí. Jména postav jsou změněna.

 

Děkuji za sdílení: