Harmonické konstelace

Jak vzniká pocit křivdy

 

únor 2016

Při jednom energetickém léčení se mi objevila zajímavá informace:

" Pocit křivdy vzniká z toho, když někdo není sám sebou."

Jde o to, že pocit křivdy většinou vnímáme, jako že něco není fér.

Třeba pro někoho něco uděláme, a on pak pro nás ne.

Nebo třeba očekáváme, že se něco pro nás příjemného má určitě stát. Ale někdo nebo něco to ovlivní tak, že se to nestane.

Nebo víme, jak je nějaká situace. A někdo začne okolí přesvědčovat, že je úplně jinak. Nebo nás někdo vnímá úplně zkresleně.

Ve všech podobných případech může ale ve skutečnosti jít o něco, co je pro nás dobré. Třeba někdo pro nás něco měl udělat, ale neudělal. Ale to nás následně přivede k něčemu mnohem lepšímu, než co jsme měli získat původně. Takže jsme nakonec spokojení a jsme rádi, že to pro nás ten někdo neudělal.

Takže co to je vlastně pocit křivdy?

Pocit křivdy nás ve skutečnosti, na nejhlubší úrovni, upozorňuje na to, že nejsme sami sebou.

V souladu s Univerzem bychom jednali všichni společně v určité harmonii. Pokud bychom se vzájemně skutečně vnímali, a měli stejně rádi sebe i jiné lidi, naše jednání by přirozeně byla vzájemně v souladu.

Pocit křivdy vnímáme, když se někdo jiný projeví tak, že se my musíme příliš přizpůsobit. A nebýt v souladu s tím, co cítíme, že má být.

Když si uvědomíme, o co ve skutečnosti jde, můžeme se vědomě soustředit především na to, abychom byli sami sebou. A můžeme v klidu hledat možnosti, jak to udělat, i přes různé překážky. Kolem podobných situací pak můžeme nějak proplout a nemusíme je tolik vnímat.

Navíc je tento pocit i základní příčina celé řady fyzických nemocí, takže pak budeme i více zdraví : )

*****************************************************************************************************************
Články je možné volně převzít, v nezměněné formě a s uvedením zdroje www.harmonickekonstelace.cz. Ukázky individuálních harmonických konstelací zveřejňuji jen v případě, že s tím klient souhlasí. Jména postav jsou změněna.

 

Děkuji za sdílení: